You are currently viewing TARGI STONE 2022

TARGI STONE 2022

Zapraszamy Państwa na spotkania ze specjalistami Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia na targach STONE 2022

 

RZECZ W KAMIENIU

Wykłady i prelekcje gości zaproszonych przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Producentów Wyrobów z Kamienia. Zapraszamy 24 listopada!

Branża kamieniarska nadal nie mówi jednym głosem, zwłaszcza w stosunku do instytucji państwowych czy prywatnych. Brakuje współpracy i integracji środowiska. W czym rzecz?

Członkowie Stowarzyszenia oraz zaproszeni goście przybliżą bolączki branży oraz cele jakie przed nimi stoją. Tylko 24 listopada podczas Targów Stone podzielą się z nami spostrzeżeniami, wiedzą  i planami:

 • Dr Bogusław Solima przedstawi idee powstania Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia,  jego podstawowe  cele i zadania jakie przed sobą stawia.
 • Dr Hab. Miranda Ptak, Profesor Dr Hab. Andrzej Solecki oraz w-ce Prezes O.S.P.W.zK. Marian Sroka poprowadzą wykład na temat : „Kamień Naturalny, Geologia , Górnictwo, Budownictwo”
 • Prezentację Zespołu Rzeczoznawców Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia poprowadzi Kierownik Zespołu Rzeczoznawców Włodzimierz Ratajczak  oraz W-ce Prezes Marian Sroka

STREFA PORAD RZECZOZNAWCÓW

Nie czujesz się pewnie w pracy z kamieniem? Nie wiesz na co zwracać uwagę projektując przestrzeń z jego udziałem? Rzeczoznawcy udzielą porad i rozwieją wątpliwości. Tylko 24 i 25 listopada!

Rzeczoznawcy z Ogólnopolskiego  Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia będą udzielać porad odwiedzającym Targi Stone z zakresu:

 • zastosowania kamienia naturalnego w budownictwie i kamieniarstwie
 • stosowania i oceny robót kamieniarskich w budownictwie
 • obróbki ręcznej i mechanicznej
 • klasyfikacji i materiałoznawstwa
 • ocen projektów, produktów z kamienia
 • poprawności montażu kamienia we wnętrzach
 • stosowania i ocen elementów wykonanych z kompozytów granitowych, kwarcowych, marmurowych, aglomarmurów oraz spieków kwarcowych z kamieni naturalnych i sztucznych
 • konserwacji i renowacji zabytków architektury

Zaproszeni eksperci posiadają  doświadczenie w wydawaniu opinii dotyczących kamienia w organizacjach naukowo-technicznych lub innych stowarzyszeniach, jak NOT, SITPMB, Inspekcja Handlowa lub są biegłymi sądowymi z zakresu kamieniarstwa i wyrobów z kamienia. Ponadto posiadają minimum 20 letni staż pracy w branży kamienia i znają normy dotyczące zastosowania kamienia. 

Porad będą udzielać:

Włodzimierz Ratajczak
specjalizacja: stosowanie i ocena robót kamieniarskich w budownictwie oraz obróbka ręczna i mechaniczna w zakładach obróbki kamienia

Marian Sroka 
specjalizacja: zastosowanie kamienia naturalnego w budownictwie i kamieniarstwie, elewacje, posadzki
specjalność: klasyfikacja, petrografia, materiałoznawstwo

Dariusz Piros 
specjalizacja: konstrukcje elewacji wentylowanych wykonanych z kamienia i innych komponentów

Krzysztof Piotrowski
specjalizacja: stosowanie i ocena elementów wykonanych z konglomeratów granitowych, kwarcowych, marmurowych oraz spieków kwarcowych

Jan Ziętek
specjalizacja: stosowanie i ocena robót kamieniarskich oraz obróbka ręczna i mechaniczna
specjalność: nagrobki

Paulina Ratajczak
specjalizacja: ocena projektów, produktów z kamienia oraz poprawność montażu kamienia we wnętrzach, technologie cięcia i obróbki kamienia, organizacja produkcji i BHP

Adam Bojda
specjalizacja: zastosowanie kamienia naturalnego w budownictwie, wydobycie i obróbka piaskowca
specjalność: projektowanie fontann, konserwacja i renowacja

Piotr Mikołajczak
specjalność: konserwacja i renowacja zabytków architektury, rzeźby, nagrobki

Paweł Bereza
Specjalność: ocena wykonawstwa robót wewnętrznych i zewnętrznych w kamieniu naturalnym i technicznym

Uwaga ! Tylko 24-25.11

Targi Stone – Pawilon 7A, stoisko 4

TARGI STONE 2022

Swoją ofertę przedstawią renomowane firmy z Polski i zagranicy, prezentując całe bogactwo m.in. odmian naturalnego surowca, innowacyjne maszyny do przetwórstwa kamienia, a także gamę możliwości w zakresie wykorzystania kamienia w budownictwie oraz architekturze. Zwiedzający mogą liczyć na spotkanie z wystawcami z Europy m.in. z Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Portugalii, Szwecji oraz Włoch, ale także z odległych Indii.

Niewątpliwie poznańska impreza ma do zaoferowania bardzo dużo właścicielom zakładów kamieniarskich, konserwatorom, inwestorom, projektantom i architektom. To tu z bliska będzie można zbadać strukturę kamienia oraz porozmawiać ze specjalistami na temat technicznych aspektów jego wykorzystania. Ponadto specjaliści znajdą tu maszyny, narzędzia do obróbki kamienia, półprodukty i wyroby z niego wykonane oraz nowoczesne technologie znajdujące zastosowanie przy jego profesjonalnej obróbce.

Targi kamieniarskie to nie tylko wydarzenie dla kamieniarzy. Z uwagi na tematykę, Targi STONE są idealnym miejscem stworzonym dla architektów, gdzie promuje się kamień naturalny i inne nietypowe materiały wykończenia wnętrz. To wydarzenie, które będzie inspirować oraz sprzyjać nawiązywaniu kontaktów biznesowych z dostawcami kamienia z całego świata.

Dostęp do kompleksowej informacji dotyczącej najnowszych trendów i rozwiązań, to niewątpliwe atuty wydarzenia. Bardzo ważnym aspektem jest również merytoryczny program wydarzeń, który swoją tematyką obejmować będzie jak zawsze aktualne problemy sektora. Program targów jak zawsze zapewni nie tylko praktyczną wiedzę, ale także ogromną dawkę emocji i współzawodnictwa podczas licznych konkursów i mistrzostw dedykowanych kamieniarzom.