Jan Ziętek - WICEPREZES ZARZĄDU

Urodził się w Policach.  Po ukończeniu szkoły podstawowej wyjechał  na Górny Śląsk (do miejscowości Rydułtowy). W Rybniku ukończył szkołę średnią i po 10 latach wrócił w rodzinne strony, aby wraz z tatą rozpocząć przygodę kamieniarską, która trwa do dnia dzisiejszego.

Z wykształcenia elektronik automatyk górnictwa podziemnego.

Mistrz kamieniarski.

W 1986 roku przejął zakład kamieniarski  od Ojca i rozpoczął rozbudowę, kładąc większy nacisk na produkcję elementów budowlanych.

Jego firma Lastrico zatrudnia obecnie ponad 20 osób.

Produkcja zakładu to w dużej mierze elementy budowlane (ok. 60-70%), reszta to nagrobki.

W rodzinnej firmie  pracuje również córka Karolina i syn Szymon,  którzy z pewnością  przejmą zakład po Ojcu.

Jan Ziętek wykształcił w zawodzie kamieniarskim wielu uczniów, za co otrzymał Medal Edukacji Narodowej.

Aktywnie działa w organizacjach społecznych na rzecz pomocy ludziom ubogim, chorym i niepełnosprawnym.

Jest również jednym z założycieli Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej (obecnie Polski Związek Kamieniarstwa).

Założyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów z Kamienia.

www.lastrico.pl